Przygotowania do sezonu #2

Gminny Klub Piłkarski  Stadion Klubu

Za nami kolejny tydzień przygotowań do sezonu warszawskiej klasy B. Oba treningi odbyliśmy na obiektach AWF w Warszawie, nie możemy się jednak doczekać powrotu na obiekt GKP przy ulicy Kołowej. Wszyscy mamy nadzieję, że planowana renowacja zakończy się w terminie i już po 10 sierpnia dostaniemy zielone światło do gry u siebie.

03.08.2019

Marymont Warszawa 0:5 GKP Targówek

W sobotę rozegraliśmy sparing z naszym ligowym rywalem- zespołem Marymontu. Drużyna ta w tym sezonie wystąpi pod zmienioną nazwą- KP Marymont Warszawa.

Na meczu niestety nie pojawił się arbiter. W ramach edukacji zawodników oba sztaby szkoleniowe postanowiły powierzyć gwizdek zawodnikom. W pierwszej połowie rolę sędziego pełnił napastnik GKP- Paweł Niegowski, w drugiej połowie funkcję przejął zawodnik Marymontu. Obaj gracze spisali się wyjątkowo dobrze, nie popełniając większych błędów doprowadzili spotkanie do końca.

Mamy nadzieję, że takie doświadczenie pomoże zawodnikom w zrozumieniu trudnej pracy arbitra. Może przy okazji kolejnych spotkań towarzyskich warto dać szansę zawodnikom raz jeszcze?

Samo spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się pod dyktando naszego zespołu. Niestety posiadanie piłki nie zawsze przekłada się na ilość goli. Cieszy wysoka motywacja oraz ilość sytuacji, które udało nam się stworzyć.

Jedną z nich pod koniec pierwszej połowy wykorzystał Mateusz Romanowski, pokonując bramkarza cudownym strzałem z lewej nogi z okolicy 20 metra. Do gwizdka kończącego pierwszą część gry nie padło więcej bramek i schodzimy prowadząc 1:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy dużo agresywniej. Tym razem zdobytą przewagę szybko potwierdziliśmy bramkami. W polu karnym trzykrotnie nie pomylił się Damian Talarek i zdecydowanie podwyższył prowadzanie. Jedną bramkę dołożył jeszcze zawodnik testowany i ustalił wynik spotkania na 5:0. Pod koniec spotkania zespół Marymontu postawił wszystko na jedną kartę i zdecydowanie przesunął się do ofensywy. Na szczęście dwukrotnie ratował nas słupek bramki.

Restauracja

Z przyjemnością informujemy, że Restauracja u Piłkarzy jest znów otwarta! Wszystkich chętnych zapraszamy codziennie do lokalu przy ulicy Kołowej 18.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*