Jakie buty? Na jaką nawierzchnię? Dla mojego dziecka.

Zebranie z rodzicami - 12 października godz. 18.30

 

Najczęstrzym problemem u rodziców którzy rozpoczynają przygodę ze swoim małym piłkarzem to jakie kupić „buty”? Nie jest to łatwa decyzja ponieważ na rynku mamy mnóstwo marek butów od najlepszy do najgorszy i rożnych modeli. Dlatego w tym temacie chcemy Państwu pomóc i rozjaśnic temat wyboru butów piłkarskich.

 

Buty piłkarskie możemy podzielić na 4 grupy:

1.Na naturlną trawę (Lanki – FG). Buty przeznaczone na naturalną nawierzchnię trawiastą. Idealne do gry na boiskach niezbyt ubitych, ale również niezbyt grząskich.

lanki

2.Na mokrą naturalną trawę(Wkęty/Mixy -SG) – Buty przeznaczone na boiska z miękką trawą naturalną. Doskonałe również na boiska grząskie.

wkęty

  1. Na sztuczną trawę (TF/TT, AG) – Buty o niewielkich korkach umieszczonych blisko siebie. Przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych w tym orlikach; AG – Sprzęt, podobnie jak turfy, przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych. Buty wyposażone są w podeszwę o korkach podobnych do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze.
    TF/TT – Podeszwa z króciutkimi gumowymi koreczkami. Zapewnia wysoki komfort gry oraz dobrą przyczepność na boiskach ze sztuczną trawą. Doskonale sprawdzają się również na zmrożonym podłożu.

turgy

4.Na halę (halówki) – Tradycyjne buty o płaskiej podeszwie przeznaczone do gry w hali sportowej na nawierzchniach parkietowych, kauczukowych i gumowych. W większości przypadków podeszwa wykonana jest z materiału niebrudzącego.

halówki